FAQ

F.A.Q.

Na této stránce najdete odpovědí na nejčastější otázky našich klientů. Pokud zde nenajdete informaci, kterou hledáte nebojte se náš kontaktovat přímo.

Péče o tetování

Po dokončení práce ti tatér nové tetování ošetří antiseptickým sprejem a zabalí ho do hojící fólie pro tyto účely. Fólii na tetování můžete nechat až 3-5 dní. Tato fólie tetování chrání před nečistotami z okolí a zároveň se na něm nevytvoří tak velký stroupek, což urychluje hojení. Po sundání fólie nové tetování jemně omyjte antibakteriálním mýdlem a osušte. Tetování není nutné ničím mazat, kůže si se stroupkem snadno poradí sama, pokud ho ale mazat chceš, použij Bepanthen Plus (koupíte v každé lékárně) a mazej max. 2x denně slabou vrstvou. Pod fólií musí tetování zůstat suché, pokud se začne objevovat plazma – průhledná či od tetovací barvy lehce zbarvená kapalina, fólii sundejte dříve a nechte tetovaní dýchat.

Tetování se vyhojí cca do týdne. Zhruba po 3 dnech by se mělo zastroupkovat. Stroupky neškrábej a nechej je samovolně odpadnout. Pokud bys stroupky škrábal/a, mohli bys s nimi vytrhnout barvu. Je normální, že tetování během hojení svědí, může svědit až měsíc po zahojení. Tak dlouho totiž trvá, než se pigmenty tetovací barvy smísí s tvými pigmenty a i proto je možné tetování opravit až po měsíci, po jeho zahojení.

S omýváním tetování i doma opatrně, než vypadnou první stroupky, tak doporučujeme omezit kontakt s vodou, tzn. dej si spíše sprchu než vanu, aby se stroupky ve vodě nerozmočily. Do bazénu ani do rybníku s novým tetováním rozhodně nechoď, hrozilo by nebezpečí infekce. Koupat se kdekoliv můžeš cca za týden po odpadnutí všech stroupků.

Sportovat můžeš nejlépe po 3 dnech od tetování. Pot novému tetování nevadí. Zásadní jsou pouze nečistoty, před kterými musíš nové tetování chránit.

Na zvířátka si dej pozor, i když jsou domácí a držíš je v čistotě, tak přece jen mají tlapky nečisté a jsou tak potenciálním zdrojem infekce. To neznamená, že se jim musíš vyhýbat, ale např. je nechovej, pokud je tetování právě na předloktí.

Je možné, že ti tetování po jeho dokončení oteče (to se stává především na nohou), nicméně otok zhruba do dne opadne, nové tetování neleduj, otok opadne sám poté, co se kůže zklidní.

Pokud otok neopadne a tetování bude zarudlé i po 3 dnech a na omak horké, tak se ti do něj zřejmě dostala nějaká nečistota a tetování se zanítilo, v takovém případě si v lékárně kup Betadine (hnědou tinkturu, ne krém) a potírejte 3–4x denně. Betadine je roztok proti zánětu a zánět ti z tetování vytáhne. Pokud používáš Betadine, tak už nepoužívej nic jiného. Tetování by se mělo cca do 3 dnů začít normálně hojit.

Sportovat můžeš nejlépe po 3 dnech od tetování. Pot novému tetování nevadí. Zásadní jsou pouze nečistoty, před kterými musíš nové tetování chránit.

Bolest při tetování je velmi individuální záležitost a záleží na více faktorech. Co je pro někoho příjemné šimrání, může být pro druhého nesnesitelná bolest.

Pocitově by se dal samotný proces přirovnat k škrábání špendlíkem. Já osobně bych tetování přirovnala k epilaci epilátorem, někde to bolí, někde ne. Takhle informace tedy asi není příliš vypovídající pro pány, nicméně mně to přijde nejtrefnější.

Obecně však bolest při tetování závisí primárně na inervaci kůže, jak moc je v daném místě propletena nervy, dále na motivu samotném, na jeho umístění a velikosti vzoru (velká tetování jsou rozdělena do několika sezení). Bolest ovlivňuje samozřejmě i aktuální stav tetovaného. Je dobré se hezky vyspat a hlavně se nasnídat!

Mezi bolestivější místa patří např. nárt, kotník, hrudník a žebra. Ale vždycky se to dá vydržet. Je to ale v hlavě jako všechno. Pokud si řeknete, že to prostě vydržíte, protože jste si to přáli a na nové tetování se těšíte a nepřistupujete k tomu tragicky, tak ani prožitek není tak silný.

Tetovací barvy

Kvalita barev je zásadní pro výsledné tetování a proto vybíráme a používáme ty nejkvalitnější inkousty, které jsou na trhu. Na barvách rozhodně nemá smysl šetřit, naopak! Mimo to má Evropská Unie velmi přísné normy na to, které barvy se do Evropy mohou dovážet a které ne, takže se dá říci, že se tady nedá narazit vyloženě na špatnou barvu (nejčastější dovoz je USA, státy EU – Itálie, Německo) a jako ve všech odvětvích, tak Čína falšuje i tetovací barvy, které ale většina obchodů s tetovacími barvami naštěstí neobjednává. Tak právě proto je potřeba barvy pečlivě vybírat.

Všechny tetovací barvy, které používáme jsou veganské, neobsahují žádné látky, a to ani stopové množství, živočišného původu a nejsou testovány na zvířatech. I to je nedílná složka naší filozofie.

Co se týče finální sytosti zahojené barvy, tak je dána dvěma faktory. Kvalitou barvy a množstvím pigmentu v ní obsažené a tvým vlastním pigmentem. Po vytetování se pigment barvy mísí s pigmentem tvým a právě tento proces určí finální barevnost. Čili na někom může být stejný inkoust o něco málo světlejší, než na někom jiném. Nejvíce je stálost a sytost barvy znát na černé. U té používáme produkty s vyšší koncentrací pigmentu značky Panthera nebo Dynamic. Tyto barvy vydrží černé i po letech. U ostatních barev máme odzkoušené a nedáme dopustit na značky World famous Ink, Intenze a Fusion Ink, takže s těmi se u nás setkáš nejčastěji.

U ředění barev – když je potřeba dosáhnout vyšší světlosti se stejnou barvou – přechody, stínování – ředíme speciálním roztokem, který obsahuje destilovanou vodu a glycerin, který je na ředění barev nejlepší a zároveň pomáhá barvám vstřebávat se do pokožky. Tetovací barva se v žádném případě nesmí ředit vodou z kohoutku a to proto, že mimo jiné obsahuje chlor, který jednak ničí pigmenty barvy a jednak může způsobit zarudnutí pokožky, která je už tak procesem tetování dost zatížená.

Alergické reakce na tetovací barvu jsou vzácné a objevují se zřídka (nejčastěji jsou na červenou, modrou a zelenou barvu, které mohou obsahovat kovy (kobalt, chrom, mangan nebo nikl), bílá barva obsahuje oxid titaničitý (TiO2), který se ale běžně používá v potravinářství a opalovacích krémech. Většina lidí na jmenované příměsi alergickou reakci nemá, není však možné vyloučit všechny a bohužel neexistuje cesta, jak zjistit předem, jestli alergická reakce nastane nebo ne. Pokud jsi se již v minulosti s nějakou podobnou alergickou reakcí na kovy setkal/a, tak se vyhni barevným odstínům, v černé barvě žádné takové alergeny nejsou.